3 عامل مهم در ظرفیت تولید فک

3 عامل مهم در ظرفیت تولید فک

سنگ شکن فکی و اهمیت آن در خط تولید

سنگ شکن فکی ماشینی مهم و ضروری است که در خطوط خردایش سنگ‌های بزرگ به کار برده می‌شود. جنس این ماشین عمدتا از چدن یا فولاد است.

همچنین سنگ شکن فکی از دو قسمت تشکیل شده است که یکی از قسمت‌هایش فکی متحرک و قسمت دیگر فکی ثابت آن است.

این دستگاه جزء سنگ شکن‌های اولیه می‌باشد؛ و در ابتدای خط تولید قرار می‌گیرد. بنابراین برای معادنی که مواد اولیه آن از دل کوه به دست می‌آید بسیار مناسب است.

ظرفیت تولید سنگ شکن فکی

ظرفیت تولید سنگ شکن فکی

افزایش تولید و راندمان دستگاه سنگ شکن فکی به یک سری موارد بستگی دارد که بر میزان خروجی آن به صورت مستقیم تاثیر می‌گذارد. ما در ادامه این 3 عامل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-جنس و نوع سختی سنگ

همانطور که اشاره شد ظرفیت تولید سنگ شکن فکی به جنس و نوع سختی سنگ بستگی دارد. اینکه ما از چه نوع سنگی برای خردایش استفاده می‌کنیم؛ و سنگی که برای کوچک شدن در سنگ شکن فکی قرار می‌گیرد از چه جنسی است.

سنگ شکن فکی برای خرد کردن و شکستن انواع مختلف سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارتی، سنگ‌ها در خلال فرایند خرد شدن و تکه تکه شدن دارای واکنش‌های متفاوتی است؛ که این مسئله تا حد زیادی به سختی و جنس آن بستگی دارد.

بنابراین باید اول از هر کاری سنگ‌های به کار برده شده را مورد بررسی قرار داده و سنگ شکن فکی را بسته به نوع سنگ موجودیمان انتخاب کنیم.

2-ابعاد سنگدانه‌هایی که وارد دستگاه فک می‌شود

سنگ شکن‌های فکی به طور گسترده برای خرد کردن سنگ‌های حجیم و سنگین در اندازه‌های مختلف استفاده می‌شوند. این سنگ شکن ، کانی‌ها و سنگ‌های درشت و بزرگ (بزرگتر از 20 سانتی متر) را خرد و کوچک می‌کند.

اما باید به این نکته توجه داشت که اندازه سنگ‌های موجود در معدنمان با سنگ شکن فکیمان متناسب است یا خیر؟

آیا همه سنگدانه‌های مورد استفاده در سنگ شکن فکی 40 سانتی متر با 50 سانتی متری هستند؟ یا در آن‌ها میزانی هم 20 و 10 سانتی متری وجود دارد؟

بهتر است که ما ریت و رینج سنگدانه‌های وارد شده به سنگ شکن فکی را مورد توجه قرار دهیم؛ و بر اساس همین ظرفیت تولید فک را بررسی کنیم.

3-دهانه خروجی فک

عامل سومی که در ظرفیت تولید فک بسیار مورد اهمیت حایز می‌شود دهانه خروجی دستگاه سنگ شکن فکی است.

تنظیم دهانه خروجی فک تا میزانی به عهده خودمان است؛ به این صورت که تا چه اندازه دهانه را باز و بسته کنیم.

سنگدانه‌هایی که در دستگاه سنگ شکن فکی قرار می‌دهیم، تا چه اندازه می‌خواهیم شکسته شوند هر چقدر ما دهانه پایین فک را بازتر کنیم، ظرفیت تولید دستگاه سنگ شکن فکیمان افزایش پیدا می‌کند؛ و هرچقدر این دهانه را فشرده‌تر کنیم و آن را ببندیم فشار بیشتری بر روی محور شاتون‌مان می‌آید، و در ضمن ظرفیت تولیدمان هم پایین می‌آید.

پس شما بهتر است این سه عامل مهم را در ظرفیت تولید دستگاه سنگ شکن فکی مورد بررسی قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین های بلاگ

محصولات مهان صنعت

همین الان تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره

کارشناسان مهان صنعت آماده ارائه مشاوره رایگان جهت معرفی محصولات و خدمات شرکت هستند. با پر کردن فرم زیر در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.