فیدر افقی

در صنعت خردایش مواد معدنی، جهت تغذیه یکنواخت و قابل کنترل مواد اولیه از دستگاهی به نام فیدر استفاده می شود. برای انتقال سنگدانه های سخت و کوهی در ابعاد بزرگ (حتی بزرگتر از یک متر) و در ظرفیت های بسیار بالا از فیدرهایی به نام فیدر افقی استفاده می شود، فیدر های افقی جزء دسته ی فیدرهای گریزلی بوده و به دلیل افقی بودن صفحه انتقال مواد آن به این نام معروف می باشد.

فیدر افقی معمولا قبل از سنگ شکن های اولیه با ابعاد بزرگ مانند سنگ شکن فکی 90*110 ، 100*120 ، 130*150 قرار می گیرند زیرا تنها این سنگ شکن های بزرگ هستند که می توانند مواد تغذیه شده توسط این فیدر را مصرف کنند.

ساختار فیدر افقی بدلیل اینکه ظرفیت بسیار زیاد، سنگدانه های بسیار بزرگ و سنگدانه هایی با جنس عموما سخت را انتقال می دهند بسیار مستحکم طراحی گردیده است و در کنار سیستم انتقال قدرت ویبره از یک گیربکس نیز در این تجهیز استفاده گردیده است تا نیروی مورد نیاز برای انتقال مواد بصورت کامل تامین گردد.

این تجهیز بدلیل وجود ساختار بسیار مستحکم و ظرفیت انتقال بالا دارای فنربندی دوبل و بسیار قوی می باشد.

فیدر افقی برای انتقال مداوم مواد نیاز به تغذیه مداوم دارد و بدلیل اینکه سنگدانه های مصرفی این فیدر ابعاد بزرگی دارند انتقال مداوم توسط لودر بسیار سخت می باشد به همین منظور بر روی این فیدر یک قیف نگهدارنده تعبیه شده است تا این تجهیز بصورت مداوم تغذیه شده و نیاز سنگ شکن فکی را تامین کند.

قیف این فیدر بدلیل تماس مستقیم با سنگدانه های اولیه دارای استراکچر بسیار قوی می باشد که بوسیله ورق های ضدسایش قابل تعویض (لاینر) زره بندی شده است.

این فیدر به مانند فیدر گریزلی دارای شانه هایی در قسمت دهانه خروجی میباشد که باعث جلوگیری از ورود سنگدانه های ریز به داخل سنگ شکن فکی و کاهش استهلاک این تجهیز می گردد.

برای مشاهده مطالب بیشتر به پیج اینستاگرام مهان صنعت مراجعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر به پیج آپارات مهان صنعت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین های بلاگ

محصولات مهان صنعت

فرم درخواست مشاوره

کارشناسان مهان صنعت آماده ارائه مشاوره رایگان جهت معرفی محصولات و خدمات شرکت هستند. با پر کردن فرم زیر در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.