ماسه ساز راک اند راک- اطلاعات جامع در مورد دستگاه راک اند راک+فیلم آموزشی

ماسه ساز راک اند راک- اطلاعات جامع در مورد دستگاه راک اند راک+فیلم آموزشی

ماسه ساز راک اند راک (Rock and Rock) در صنعت خردایش و فراوری یکی از کم استهلاک ترین تجهیزات هستند؛ و دلیل آن این است که سنگدانه ها با برخورد به سنگدانه بعدی می شکاند

زاویه ی روتور در ماسه ساز راک اند راک

زاویه ی روتور و قطر بدنه در ماسه ساز راک بسیار حائض اهمیت و مهم است و در ثانی روتور آن از چه نوع بلبرینگ هایی تشکیل شده است، قطر شافت آن چقدر است و ساختار خود روتور از چه نوع موادی می باشد .

در خیلی از موارد مشاهده می شود که روتور در بازار نیازمند این است که عمل جوشکاری بر روی آن ها انجام شود ولی انواع دیگری وجود دارند که روی لاینرها بسته شده اند و این لاینر ها قابل تعویض می باشند.

و به محض خردگی ما می توانیم این لابنر ها را تعویض کنیم .و با عوض کردن این لاینر ها نیازی به این نیست که ما این روتور را به کارخونه ی سازنده ارسال کنیم تا با جوشکار خاصی که بر روی آن انجام می دهد (جوشکاری تنگستن کار باید). تا خاصیت ضد سایشی روی روتور ایجاد بکند .

این مورد یکی از مزیت های دستگاه های جدید می باشد.

رانک اند راک
راک اند راک

تفاوت روتور و یاتاقان بندی 

در دستگاه های ماسه ساز راک اند راک جدید تفاوت بسیار زیاد و عمده ایی بین دستگاه های قدیمی وجود دارد. یعنی: بلبرینگ هایی که در داخل آن ها استفاده می شود توانایی تحمل نیروی ( اکسیال و ردیال ) بسیار بالایی را دارند که باعث می شود این روتور ها دچار خرابی نشوند.

در خیلی از معادن شاهد این موضوع هستیم که این روتور های راک دچار شکستگی می شوند و علت اساسی و مهم آن این است که بلبرینگ مناسبی برای این روتور تهیه نشده است

یعنی در طراحی آن این مورد را در نظر نگرفته اند که چه گشت آوری ایجاد می شود و چه نوع بلبرینگی میبایست استفاده بکنیم تا هرروز دچار خرابی نشویم پس روتور و محور راک یکی از موارد مهم است.

زاویه ی پرتاب ماسه ساز راک اند راک

یکی از موارد مهمی که بسیار حائض اهمیت است و باید به آن پرداخت این است که میبایست روتور راک در آن نوعی طراحی شده باشد که وقتی سنگ دانه را رها می کند قبل از اینکه به دیواره برسد سنگ دانه بعدی با این سنگ دانه برخورد بکند و هیچگونه برخوردی با دیواره نداشته باشد.

و با برخورد دو سنگ بایکدگر خرد شوند که این مورد به طراحی روتور ماسه ساز راک اند راک بر می گردد.

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین های بلاگ

محصولات مهان صنعت

فرم درخواست مشاوره

کارشناسان مهان صنعت آماده ارائه مشاوره رایگان جهت معرفی محصولات و خدمات شرکت هستند. با پر کردن فرم زیر در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.