لاستیک نوارنقاله

ما بصورت عمومی لاستیک نوارنقاله را با پارامترهای 500 Ep سه لایه و یا 630 Ep دو لایه و … میشناسیم. حالا این پارامترها هر کدام چه معنایی دارند؟

Ep چیست و از چه متریالی ساخته شده است؟ استراکچر اصلی لاستیک ها را Ep می گویند که متشکل شده از پلی استر و پلی آمید(نایلون) می باشد.

این استراکچر در کدام قسمت از لاستیک قرار دارد و وظیفه آن چیست ؟  Ep مابین دو لایه فوقانی و تحتانی لاستیک قرار دارد که وظیفه آن ایجاد مقاومت لاستیک در برابر کشیدگی می باشد در واقع استحکام کششی لاستیک را Ep می گویند،  بطور مثال 630 Ep یعنی؟ استحکام کششی لاستیک ما برابر با 630 نیوتون بر میلیمتر می باشد.

اما این نکته قابل ذکر است که بالا بودن تعداد لایه های Ep در یک لاستیک لزوما دلیلی بر بالا بودن استحکام کششی آن نیست.

بطور مثال لاستیک نوارنقاله با 630 Ep دو لایه مقاومت بالایی دارد نسبت به لاستیکی با 500 Ep سه لایه دارد.

علاوه بر اهمیت نوع و تعداد لایه های Ep باید به خصوصیات لاستیک های فوقانی و تحتانی نیز توجه داشت، خصوصیات این لاستیک ها عبارت اند از مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر اسید و مواردی دیگر که متناسب با نیاز باید به این خصوصیات لاستیک نیز توجه داشت.

یکی دیگر از پارامترهای توصیفی لاستیک نوارنقاله نیز ساختار ظاهری آن می باشد که هم میتواند صاف، آجدار و یا به اشکال مختلف دیگری باشد.

برای مشاهده مطالب بیشتر به پیج اینستاگرام مهان صنعت مراجعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر به پیج آپارات مهان صنعت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین های بلاگ

محصولات مهان صنعت

همین الان تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره

کارشناسان مهان صنعت آماده ارائه مشاوره رایگان جهت معرفی محصولات و خدمات شرکت هستند. با پر کردن فرم زیر در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.